minik tv anasayfa
purchase autodesk inventor cheap microsoft excel 2007 comprehensive
download mountain lion 
cheap rosetta stone spanish latin america 
revit architecture 2015 download 
sp1 windows 7 64 bit 

Alper Saldıran ve Özge Özpirinççi RöportajıAdlarında teklesek de simalarını gözümüz ısırıyor. Özge Özpirinççi ile Alper Saldıran ‘Melekler Korusun’ dizisinin ışıklı oyuncularından. Fazladan tüyo: Kızın dizi annesi Hümeyra, oğlanın reklam validesi de pencere açıp mouse kopartan biçare kadın!

Hikâyenin orta yerinde, annesinin aşırı korumacılığı altında, bir kasabada oyunculuk rüyasıyla büyüyen, sınavlara kaçak girip konservatuvarı okumak için de annesini güç bela ikna eden İpek var. Saf, naif, her şeye inanmaya hazır… Yanı başında, “İstanbul’da okuyacaksan el ele diz dize olacağız” diyen sıkı anne ‘Melek’…

‘Gurbette okuyan tüm kızlara ve annelerine’ diye yola çıkan, Show TV’nin, TIMS yapımın elinden çıkan dizisi ‘Melekler Korusun’un annesi Hümeyra’yı tanıyoruz. İpek ve İpek’in yeni dünyasındaki genç karakterlerin arkasındaysa, ekranın taze yüzleri saklı. ‘Melekler Korusun’un İpek’i Özge Özpirinççi ve konservatuvardan arkadaşı, ona abayı da yakmakta olan Barış’ı canlandıran Alper Saldıran; 20’li yaşlarının ve oyunculuk kariyerlerinin başındalar.

Her ikisinin de yüzlerine ilk dizilerinden, reklam filmlerinden bir aşinalığımız vardı. Sohbete koyulduk, girdikleri dünyada boğulmadan yüzmeye çalışan, hani şu eski bilgisayar oyunundaki gibi ‘pacman’lerce yenilmemeye çalışan iki genç oyuncuyla tanıştık… 

Nasıl başladı ekran macerası, oyunculuk hevesi?

Alper Saldıran: Yuvada… Sekiz piyesin yedisinde ben oynardım. Yeteneğe yönlendirmede zayıf bir eğitim olduğu için, Marmara Üniversitesi’ne girene kadar durdum. Müzikle ilgilendim, elektro gitar, keman çaldım, şimdi trompet çalıyorum. Lisede turizm okudum. 2000’de Conrad Otel’de bellboy’luk stajı yapıyordum, odaya eşlik ettiğim biriyle muhabbete başladık, reklam yönetmeniymiş. “Ben de oynamak istiyorum” dedim ve Coca Cola’nın Azerbaycan reklamında oynadım. Marmara Üniversitesi’nde tiyatro kulübüne girdim. İki sene ‘Konservatuvar sınavlarına girsem mi?’ diye düşündüm. Televizyonda da çalışıyordum, bayağı bir reklam filmi vardı: Kent şekerleri, Coca Cola, Rock’n Coke… O arada Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’nde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldım. Jüride, Şehir Tiyatroları’ndan Hülya Karakaş vardı. Tiyatro okumak isteyip istemediğimi sordu, tekst seçmede yardımcı oldu. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü’nü burslu kazandım. Üçüncü sınıftayım.

Özge Özpirinnçi: Oyunculuk benim için de çocukluktan geliyor ama Alper’inki gibi akademik bir hayat değil. Lise 2’de AFS ile Amerika’ya gitmiştim. Orada tiyatroyla tanıştım. Lise sonda Türkiye’ye döndüm. Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümü’nü kazandım. İkinci sene Erberk Ajans’a yazıldım. Reklamlarla başladı. Mezuniyete yakın, ‘Cesaretin Var mı Aşka?’ dizisi geldi. ‘Kavak Yelleri’nde de Ada’yı oynadım. ‘Kavak Yelleri’ için görüşmeye gittiğimde ‘Melekler Korusun’ için de benden audition aldılar.

Abiniz de sinemayla ilgileniyormuş. Etkisi var mı üzerinizde?

Ö.Ö.: Kesinlikle. Abim benden yedi yaş büyük, Amerika’da sinema televizyon okudu. Sürekli kısa filmler çekerdik. Çok eğlenceli bir çocukluktu. Çok üretkendir. Onun başrolüydüm! Babam “Kızım yapma, gir bir uluslararası şirkete” diyordu. Kafamda şöyle bir şey vardı; üniversiteden mezun olacaktım. Babama, New York’a gidip güzel bir master yapacağımı söyleyecek ama orada oyunculuk kurslarına katılacak, bir yandan da çalışacaktım. ‘Cesaretin Var mı Aşka?’ olunca olmadı.

Hümeyra’nın canlandırdığı anneninki gibi ‘Bu âlemlere dalınca çocuğum kötü yola düştü demektir’ endişeleri oldu mu?

Ö.Ö.: Sektörle alakam olmadığı için, babam bir korktu. Bir basın danışmanıyla çalışmaya başladım. Bodoslama girerseniz yiyorlar adamı. Çatır çatır…

A.S.: ‘Pacman’ler vardı ya eskiden, tak tak tak herşeyi yerlerdi. Öyle bir dünyada yaşıyoruz.

Çocukluğunuzda izlediğiniz filmlerden, sizi büyüleyen figürler var mı?

Ö.Ö.: Abim sinema delisi olduğu için evde 450 tane VHS kaset var. Yabancı filmlerle büyüdüm. Leon’dan çok etkilenmiştim. Natali Portman’ı gördüm, “Bu olacağım!” dedim. Abim bana Matilda derdi o zamanlar.

A.S.:
Fellini’ye hasta oluyorum. Keşke ölmeseydi, giderdim yanına. “Bak bende de senin gibi bir mizah var” derdim! Çok spesifik bir mizah anlayışı var. İtalyan sinemasını çok seviyorum.

“Ne mail’i anne ya!”

Oynadığınız reklam filmi hayli eğlenceli bulundu. Teknolojiye uzak anne-oğul ilişkisi size ne kadar yakın?

A.S.:
Anneyi oynayan Şebnem Dilligil’le iyi bir anne-oğul olduk. Var böyle bir şey, annem “Mail’ime bakacağım” diyor mesela… Ne mail’i anne ya, git mektuplaş! Teknoloji bilmeyen birine bilgisayar, cep telefonu öğretmek gerçekten sıkıcı.

Ö.Ö.:
Abim 10 senedir yurtdışında olduğu için annem kendi kendine öğrendi.

A.S.:
Benimki de sonra kendi kendine öğrendi. Bir bakıyorum, bilgisayarın başında mail’lerine bakıyor.

İpek’in gurbet hissi tanıdık…

Ö.Ö.: Gurbette olmak çok büyük bir kültür şoku. O hissi Amerika’da yaşadım. Amerika’nın ortası geçmişe tıkılı kalmış, çok bağnaz. İstanbul’da yaşadığıma bin kere şükrettim orada. Bir ailenin yanında yaşamaya gitmiştim, çok mesafelilerdi. İlk birkaç ay her gece ağlıyordum. Anneme ‘Dönmek istiyorum’ diye yalvarıyordum.
Ailenizi haftada bir arayabiliyorsunuz, internet yok. Annem arıyormuş, kadın söylemiyordu. Gerçekten İpek gibi oldum. Sürekli ‘Hadi Özge yaparsın’ diyordum. 16 yaşındasınız bir de! Ayaklarımın üzerinde durmayı öğrendim. İpek’in macerasına benziyor ama onun kadar cesaretli değildim.

Röportaj : BAHAR ÇUHADAR

İlgili Yazılar

 1. buse :
  Nisan 11th, 2009
  comment-top

  yha çok tşkrler böyle bir şey yaptığınız için fakat ben gerçek hayatta özge pirinçci hakkında bilgi edinmek istiyorum mesela hangi takım tutuyor felen

  comment-bottom
 2. buse :
  Nisan 11th, 2009
  comment-top

  çok güzelsin özge yha

  comment-bottom
 3. hale :
  Mayıs 2nd, 2009
  comment-top

  ya bnce ozgeyı sallayın alper saldıran coook tatlı krızmatık usta oyuncu we yakııklı!!!daha ne olsun

  comment-bottom
 4. zeynep :
  Mayıs 7th, 2009
  comment-top

  özge de güzel alper saldıran da ama alper saldıran
  daha yakışıklı

  comment-bottom
 5. aslı :
  Mayıs 25th, 2009
  comment-top

  yaaa bn barışla ipek bayılıorum ınşallah normal hayatada sewgılı olurlar

  comment-bottom
 6. ece :
  Mayıs 25th, 2009
  comment-top

  yaaa bn onceden kavak yellerini izliyodum her hafta o diziyi izlicem dıye ıp cekıyodum sımdı cnm sıkılsa bıle yıne bakmam dıye dusunuyorum ıyıkı melekler korusun basladı ipekle barış dızıde ve normal hayatatda yakıstırıom..

  comment-bottom
 7. buse :
  Haziran 15th, 2009
  comment-top

  özge özpirinççi seni çok seviyorum dizini hiç kaçırmıyorum

  comment-bottom
 8. ebru :
  Haziran 18th, 2009
  comment-top

  çok tatlısın alpr yaa

  comment-bottom
 9. yaqmur :
  Haziran 19th, 2009
  comment-top

  alper saldıran çok yakışıklı yakışıklıdan önce sempatik tatlı özge öz. çok güzel ama gerçek hayatta alper saldıran hazal kaya ile birlikte…

  comment-bottom
 10. Haziran 24th, 2009
  comment-top

  bence özge özpirinçciyle alper saldıran çok yakışıyor.inş dizide de barışırlar.bu arada özge özpirinçci çok güzel alper saldıran de çok yakışıklı.

  comment-bottom
 11. selin :
  Haziran 28th, 2009
  comment-top

  süper resimler ya çookkk sağolun çok beğendimm şu ipek ve barışın birlikte çektirdiklerini

  comment-bottom
 12. Haziran 30th, 2009
  comment-top

  Alper aşırı derecede yakışıklı onun fun club-ını aççaz isdeyen ziyaret edebilir.İnşallah beenirsiniz..=D

  comment-bottom
 13. leyla :
  Haziran 30th, 2009
  comment-top

  alper çok tatlı özgenin sevgilisi yoksa sevgili olsun lar derim birbirleine çok yakışıyorlar

  comment-bottom
 14. zeynep :
  Temmuz 27th, 2009
  comment-top

  alper çok yakışıklı onu 1 saniyelik olsada görmek isterim tanıyan yada akrabası olan var mı? alper için herşeyi yaparım o gönüllerimize taht küran beyaz atlı bir prens…

  comment-bottom
 15. büşra :
  Eylül 8th, 2009
  comment-top

  şey annesiyla babasının adını bilen var mı?

  comment-bottom
 16. şeyma :
  Eylül 9th, 2009
  comment-top

  bence uzun saçlı hali daha iyi ama toplayınca açık bırakınca iğrenç oluyo

  comment-bottom
 17. serra :
  Eylül 11th, 2009
  comment-top

  alper ve özge benim herşeyim vazgeçilmezim onları tüm sanatçılardan çok daha fazla seviyorum engin altan düzyatan ve hazal kayayıda seviyorum çünkü onların sevgilisi olduğu için.onları bir kere yan yana görebilmek için neleri vermezdimki sizi çok seviyorum hep mutlu kalın.alper çok yakışıklısın özge çok güzelsin. sizi seviyorum hayranınızım. MUCKk!!

  comment-bottom
 18. senanur :
  Eylül 16th, 2009
  comment-top

  önceden melekler korusunu izlemezdim komşuuzun kızı selvi gelip bana harika bir dizi bak dedi ben bir kere baktım ve çoook beğendim

  comment-bottom
 19. sena :
  Ekim 5th, 2009
  comment-top

  bence alper saldıranla özge özpirinççi çoook yakışıyorlar gerçek hayattada kesinlikle sevgili olmalılar hazal kaya ve engin altan düzyatan dan NEFRET ediyorum MELEKLER KORUSUN izlediğim en mükkemmel dizi oyuncularına bayılıyorum

  comment-bottom
 20. ask :
  Ekim 14th, 2009
  comment-top

  ikinizide cok seviyorum ozge diyorsun ya ben o kadar cesaretli deyilim diye oyle soyleme cesaretli olmasaydin buraya kadar gelemezdin.ozge seni gercekten cok seviyorum.benim telefonum senin resimlerinle dolu.ne olur azerbaycana gel seninle tanis olmak istiyorum.benim asil ismim gunay.ne olur gel.aslinda ben seni taniyorum ama sen beni tanimiyorsun.seninle bir resmim olsa dunyanin en mutlu insani olurum.

  comment-bottom
 21. sevgi ptrcıı :
  Ekim 27th, 2009
  comment-top

  halecm sana çoook katılıorm alpeeer alpeer diyorum bska bişi demiyorum!!!

  comment-bottom
 22. ece :
  Kasım 16th, 2009
  comment-top

  özge abla seni çok ama çok seviyorum bende buyuyunce senin gibi oyuncu olmak ıstıyorum melekler korusunda ipeki oynarken cok ıyısın lutfen melekler korusun dizisinden cıkma seni gercekte gormeyı cok ıstıyorum seni çookk seviyorum dizide barısı canlandıran alper abiyle cok yakısıyosunuz sen benim için esi benzeri olmayansın sen harıkasın seni gormeyi cok ama cok ıstıyorum

  comment-bottom
 23. ece :
  Kasım 16th, 2009
  comment-top

  ya ben bise daha solıcem özge abla alper abi sizi çok sewiyorum tabi özge ablanın yeri ayrı ı love you özge abla sen benim herseyımsın

  comment-bottom

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.