KÜNYE HAKKIMIZDA
Menü
Kocaeli'de 'kentsel dönüşüm' için büyük imza | Gündem Haberleri

Kocaeli'de 'kentsel dönüşüm' için büyük imza

Kocaeli'de 'kentsel dönüşüm' için büyük imza

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde, Başkan Tahir Büyükakın ve mahalle sakinlerinin imzaları ile ilk adım atıldı.

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bin 479 hak sahibini ilgilendiren Cedit Mahallesi kentsel dönüşüm kapsamındaki projede mahalle sakinleri ile birlikte ilk imzayı attı. İzmit Kadıköy Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programla atılan imzalar ile hak sahiplerinin belirlenen bedelleri almalarının önü açıldı. Büyükşehir, Cedit kentsel dönüşüm projesi için 22 Mart’ta uzlaşma sürecini başlatmıştı.

Büyükakın, göreve geldiklerinden bu yana 2 yılı tamamladıklarını belirterek, "Kocaeli şantiyeye dönecek. Bunu göreceksiniz. Toplam 115 bin metrekarelik alan. 482 yapı var burada. Bin 193 konut, 21 iş yeri, Bin 479 tane de hak sahibi var. Daha evvelki sözleşmede Bin 479 konut üretilecekti. Kat sayısını düşürdüğümüzde üretilecek konut sayısı da azaldı. Geçtiğimiz günlerde yine ziyarette bulunduk bakanlarımızı. Ziyarette Dilovası Kömürcüler OSB, Sazlıdere’nin çözüme kavuşturulması. Millet bahçeleri, Barbaros Mahallesi’ndeki evlerin taşınması gibi yatırımları konuştuk. Proje kapsamında 1105 daire ve ticari alan yapılacak. Daireler 2+1 ve 3+1 olarak yapılacak ve yatay mimariye dikkat edilecek. Konutlar arazinin ve kentin siluetini bozmayacak şekilde inşa edilecek" dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Büyükakın ile mahalle sakinleri birer birer sözleşmelerin imzalarını attı.

RANDEVU SİSTEMİ OLUŞTURULDU

Uzlaşma Ofisi tarafından, https://bulut.kocaeli.bel.tr/ adresi üzerinden maliklerin TC kimlik numarası ile randevu talebi oluşturulacak. Daha sonra vatandaşın, cep telefonuna gönderilen sms üzerinden randevu talebine yanıt vermesi talep edilecek.

Oluşturulan Uzlaşma Ekibi sürecin hızlı bir şekilde işlemesi için çalışmanın her adımında yer alacak. Hak sahiplerinin talepleri not alınarak düzenlenecek. Görüşme sırasında icmalden verilerin aktarımını sağlayacak ve projenin teknik detayları vatandaşlarla paylaşacak.


Kaynak: İGFA


        YORUMUNUZU PAYLAŞINSitemizi nasıl buldunuz?

Sitemizi nasıl buldunuz?