BAYRAM TEBRİKLERİ
KÜNYE HAKKIMIZDA
Menü
Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nın kazanları belli oldu | Yaşam Haberleri

Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nın kazanları belli oldu

Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nın kazanları belli oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “önyargı ve empati” konulu 4. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu.

İZMİR (İGFA)- Engellilerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla bir dizi çalışma yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği "4. Uluslararası Engelsizmir Kongresi" kapsamındaki “4. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması” sonuçlandı. Yetişkinler kategorisinde birinciliği Ahmet Aykanat, Gençler kategorisinde ise Efe Şahlanan ve H. İbrahim Satır aldı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, engelsiz bir yaşamın öncüsü olmak istediklerini dile getirerek, “Engelsizmir yolculuğumuzu 'Başka Bir Engelli Politikası Mümkün' vizyonu ile güçlendirerek sürdürüyoruz. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması da engelsiz bir kent yaratma hedefimizi güçlendiren, bu alanda sadece İzmir’deki farkındalığı değil Türkiye genelindeki farkındalığı da arttırmaya hizmet eden bir etkinlik. Bu yüzden ben yarışmaya katılan her arkadaşımı gönülden kutluyorum" dedi.

ÖNYARGI VE EMPATİ


Kaynak: İGFA


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN