BAYRAM TEBRİKLERİ
KÜNYE HAKKIMIZDA
Menü
Gaziantep Hayri Tütüncüler Parkı'na yeni kedi evleri | Yaşam Haberleri

Gaziantep Hayri Tütüncüler Parkı'na yeni kedi evleri

Gaziantep Hayri Tütüncüler Parkı'na yeni kedi evleri

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Şahinbey ilçesinde bulunan Hayri Tütüncüler Parkı’na yeni kedi evleri kuruldu.

GAZİANTEP (İGFA)- “Hayvan dostu kent” sloganından hareketle Gaziantep’in dört bir yanında sokak hayvanları için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanlığınca Şahinbey ilçesindeki Hayri Tütüncüler Parkı’na yeni kedi evleri kondu.

Hayri Tütüncüler Parkı’na konulan kedi evleri hem genişliği hem de sıcak tutmasıyla kedilerin 4 mevsimi rahat geçirmesini sağlayacak. Bunun yanı sıra belirli kurumların ve sorumluluğu alacak hayvan severlerin taleplerine dönük de hazırlanan kedi evleri ihtiyaçlara uygun şekilde dağıtılacak.  

Gaziantep Hayvana Bahçesi’nde kurdukları atölye ile kedilerin barınma ihtiyacını karşılayacak evleri ekiple birlikte inşa ettiklerini aktaran Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsöyler, ekibin her gün 250 noktaya rutin olarak gidip hayvanların mamalarını, suyunu ve yemini bıraktığını söyledi.


Kaynak: İGFA


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN