BAYRAM TEBRİKLERİ
KÜNYE HAKKIMIZDA
Menü
"Kendinizi düşünerek 'hayır' demeyi bilin" | Yaşam Haberleri

"Kendinizi düşünerek 'hayır' demeyi bilin"

"Kendinizi düşünerek 'hayır' demeyi bilin"

Uluslararası Thetahealing Eğitmeni İpek Senem Aydın, farkındalık oluşturan söylemlerini “Hayır” diyebilmek ile devam etti. Hayatta kendisinden önce başkalarını daha fazla düşünen ve her şeye “evet” diyenlere seslenen Aydın, reddetmenin, kabul etmemenin ve kişinin kendi değerinin önemine dikkat çekti.

İSTANBUL (İGFA) - Verdiği seminerler ve atölyeler ile birçok kişinin farkındalığını artıran, YouTube kanalına düzenli olarak yüklediği videolarla takipçilerine her konuda yardımcı olan Uluslararası Thetahealing Eğitmeni İpek Senem Aydın, kendine önem vermekte zorlananlara tavsiyeler verdi. Aydın, “Hayır” diyemeyen ve aldığı sorumluluklarla kendini geri plana iten herkese sınırlarını yeniden inşa etmesine yardımcı oldu. 
 
“Hayır” diyememe davranışının temellerinin çocukluk yıllarında atıldığını belirten İpek Senem Aydın, sınırları ihlal edilen çocukların güvensiz olup kendilerine olan güveni geliştiremediklerini ve diğer kişilere bağımlı olduklarını söylüyor. "Hayır diyemezsek ne olur?" sorusuna da cevap veren Aydın, "hayır" diyemeyen bir kişinin pek çok sorumluluk ve iş yükünü de kendinde biriktirdiğine dikkat çekiyor. Kişinin başkalarını memnun etme çabasına son vererek özgürleşme içine girmesi gerektiğini de vurgulayan Aydın, "hayır" deme konusunda sorun yaşayanların aileleriyle olan bağlantılarına bakmalarını önerdi. 

"HAYATIN MERKEZİNE KENDİNİZİ KOYUN"


Kaynak: İGFA


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN